Junioři MISTRY ČR v plesových předtančeních

08.05.2011 20:00

Dne 8. května 2011 se uskutečnilo mistrovství České republiky v plesových předtančení dětí a juniorů. CrossDance měl svoje želízka v ohni v obou věkových kategoriích, všechny 4 naše formace se protančili až do finále a starší junioři získali nejvyšší titul - titul MISTRŮ ČESKÉ REPUBLIKY.

PINK SHOT 1. místo a titul mistrů ČR pro rok 2011:

Lukáš Bříza + Adéla Jakubů, Michal Vyhlídal + Julča Kovaříková, Martin Vejtruba + Denisa Sýkorová, Tomáš Hermann + Kačka Weisserová, Tmáš Novotný + Anita Šálková, Martin Beran + Tereza Bukačová, Kryštof Vodička + Anička Ryšánková, Mirek Kučera + Žaneta Zborníková (j.h.)

Moc gratulujeme všem novopočeným mistrům české republiky, jsme na vás pyšní :-))

PINK SHOT: 1. místo (junioři)

CRAZY DAY: 4. místo (junioři)

U - A: 4. místo (děti)

TŘESKY PLESKY 6. místo (děti)

V dětské kategorii se ve všech kvalifikačních kolech sešlo dohromady 26 dětských formací a nutno dodat, že laťka se rok od roku zvyšuje. Věkový průměr dětské formace je do 11,4 let, naše TŘESKY PLESKY má průměr 9,6 - což byl určitě rekord. I tak se naši nejmladší neztratili a v prvním kole se nám dokonce líbili víc než naše o něco zkušenější sestava U - A. Ve starší dětské formaci tančí 6 párů stejných jako v Třesky Plesky, ale doplňují je dva starší a zkušenější páry. Na MČR startovalo 13 formací, do finále postupovalo pouhých 6. Po ne zcela stoprocentním výkonu v 1. kole nás mile překvapil postup obou našich sestav. Ve finále se pak U - A vyburcovalo a děti zvládly svůj výstup na jedničku. Třesky Plesky sice nezopakovaly svůj výkon z Chomutova, ale i tak jsme byli s jejich finálovým vystoupením spokojení. Hodnocení poroty pak bylo velice slibnou podporou do další práce: U - A obsadilo 4. místo a Třesky Plesky 6. místo ve finále MČR. Jako jedni z nejmladších a nejméně (tanečně i soutěžně) zkušených tanečníků získaly naše děti v nabitém finále skvělé hodnocení. I když víme, že slzičky byly, my dětem gratulujeme a jejich výsledek bereme jako více než úspěšný.

V juniorské kategorii bylo do kvalifikačních předkol přihlášeno 19 choreografií z celé republiky. Na MČR se kvalifikovalo 11 z nich - a z toho hned dvě z CrossDance. Mladší Crazy Day a starší Pink Shot. Mladší junioři bodovali svojí živelností a nasazením, ale svoje finálové vystoupení napálili tak, že během choreografie trochu došel dech. I tak svůj vstup do starší kategorie zvládli bezvadně, s jejich výkonem jsme absolutně spokojení a jejich postavení ve finále mezi tak nabitou taneční elitou je prostě super. Pokud budou chtít a budou tomu dávat tolik (a ještě víc) než doposud, budoucnost je jejich...

Starší junioři v mírně obměněné sestavě projeli prvním kolem sice bez velkých chyb, ale také bez velkého nasazení a stoprocentních řad. Ve finále však svůj výkon znásobili, přidali a parket byl jejich. Jak jsme řekli hned po jejich finálovém vystoupení - Pink Shot předvedl svůj životní výkon. Kromě chuti po skalpu Crazy (:-)) také zafungovala příjemná atmosféra a podpora. Jeden z fanoušků se nechal slyšet, že chvílemi až mrazilo v zádech. S finálovým vystoupením starších juniorů jsme byli spokojeni, ALE sice nějaké bylo, ale týkalo se jen individuálních chyb :-) - takže Pink Shot i my jsme nedočkavě očekávali hodnocení poroty. Všichni finalisté juniorské kategorie byli skvělí, jeden vedle druhého mohl očekávat titul. Vyhlašování bylo napínavé a napětí ještě rostlo s každým dalším vyhlášeným místem. PINK SHOT je první. Starší junioři jsou Mistry ČR. Skvělé finále, úžasní soupeři a dechberoucí výsledek. To je atmosféra letošního mistrovství. Gratulujeme.