Datum: 23.02.2009

Vložil: Naďa

Titulek: soustředění - zpětně

Tak máme intenzivní víkend za sebou, hodně práce se udělalo, dost jí ještě zbývá a sil ubývá! :-) Mláďata sice neměla tolik tréninkových hodin, ale musím je docela pochválit, zlobení a spoustu řečí jste si většina z vás tentokrát odpustila a hlavně sólové pokusy byly úplně naplno a s maximálním soustředěním. Holky všechny pokročily v trénování provazů a s optimismem říkám, že v Itálii budou na zemi všechny. (Martinka s rukama nahoře zabodovala!)
Kluci sice trošičku zaostávají - hlavně co se týče rukou, postavení těla a ostrosti - ale jejich "pánská jízda", kdy tančili bez partnerek, byla ucházející a mnohem lepší než minule. Nejvíc otravoval jako vždy Péťa - asi si myslí, že všechno už umí a trénovat nepotřebuje. (Mýlí se:-) Také se ukázalo, že vytrvalost a snaha se po nějakém čase vždy projeví - některé malé mazáky asi muselo překvapit, jak svoji sólovku odtančil Tom s Terezkou.
K velkým bych asi měla hlavně tohle - příště si před soustředěním připomeňte ty perné chvíle ve Vítkovicích, kdy jste se sami snažili vytvořit formaci. Asi nemusím mluvit dál! Každé vaše slovo, otočení, uhihnutí a vybočení z řad po dotancování nějakého úseku bourá celou koncepci a myšlenky toho, kdo to všechno má dávat dohromady. Chcete jet na festivaly, na soutěže - a všechno stihnout je skoro nadlidský výkon. A vy tedy moc nepomáháte. Já vím, jste v pubertě, chcete se bavit, nejenom trénovat, ale ono všechno dohromady nejde. Je třeba to oddělit. Jeden víkend makat - a pak si v Itálii užít! Je vás jako psů a všichni chcete vystupovat nebo soutěžit v nějaké formaci - a aby to bylo možné, musí jich být postaveno několik. A nevím, kolik klubů v republice má na sezónu 6 různých formací - jako letos vy...
Jste už dost velcí, aby jste si tohle všechno uvědomovali. Udělalo se sice dost práce, ale mohlo se udělat ještě mnohem víc a bez takového vypětí sil, které nás to stálo a bez stresu a nervů, že to nestihneme.
Dalším myšlenkou, která mě během víkendu napadala je to, že máte strašně krátkou paměť! Ještě nedávno se řešilo, kdo vůbec v mládežnické formaci bude, že tam nezapadají ani Dario, ani Michal - ale že se budou snažit a makat, aby to zvládli... No a den se se dnem sešel a paměť je děravá. Výtky Michalovi padají jako hrách na stěnu - a on si vůbec neuvědomí, že by to mohl všem ostatním kazit a že je strašně vidět a že se také může stát, že bude formace jen sedmipárová!
Tak doufám, že celé ty dva týdny, které nám zbývají to bude trochu jinak... že všichni budou tancovat jako Jíra, ale poslouchat jako druhej Jíra! :-)
Představte si sami sebe za dva týdny před startem v Lignanu - sál plný lidí, nervozita stoupá - a vy nastupujete buď klidní, že všechno umíte, že víte, kdy je jaký krok a přechod a soustředíte se jen na řady a hudbu - a nebo stojíte v koutě vystrašení a vynervovaní, protože jste tréninkům nedávali tolik a protože jste si během vysvětlování povídali a čučeli jinam! Ja bych teda brala tu první možnost... :-)))

...a teď si můžete postěžovat do deníčku! :-)

Přidat nový příspěvek