Plány pro novou taneční sezonu 2010/2011

21.08.2010 18:12

Plány TK CrossDance pro nadcházející taneční sezonu

 

Na podzim nás bude čekat hlavně tvrdá příprava. Taneční páry by měly zapracovat na zvyšování svých tříd, budou se připravovat a upravovat formace, klub se bude chystat na 3. CrossDance Show. Letošní formační týmy se budou dávat dohromady na základě výběrových konkurzů tak, aby v každé byly páry, které jsou v dané věkové kategorii nejlepší a které budou za formaci dýchat. Výběrový zůstane i HolkyDance.

Novinkou v plánech pro letošní rok bude podzimní MČR družstev. Dle našich propočtů bychom měli sestavit jedno juniorské družstvo z párů tříd B a C. Nebráníme se ani poháru juniorských formací pořádanému pod hlavičkou ČSTS. Hned v lednu se bude v Praze konat MČR párů v latinsko – amerických tancích. Dle propozic mohou startovat páry nejvyšších tříd dané věkové kategorie a u JUN I i tanečníci třídy C. Rádi bychom tuto skvělou zkušenost zprostředkovali všem párům, které splní podmínky startu a které se budou během podzimu aktivně a poctivě připravovat. (Nominované páry bude čekat několikadenní přípravné soustředění).

Březnem začne formační soutěžní zápřah a kvalifikační kola na MČR – Festival Tanečního Mládí. Budeme se snažit obhajovat tituly VÍCEMISTRŮ REPUBLIKY – i když loňská dětská sestava nám vyrostla do juniorů, takže to bude mít jako nováček starší kategorie velice těžké. Do dětské kategorie pak vstoupí úplně nová garda CrossDance, na které bude se v prvním roce dobře zapsat a získat zkušenosti. Zda půjdeme také do parketových kompozic nebo spíš show se ještě uvidí… Nová mládežnická formace se bude snažit zlepšit svoje postavení na MČR mládeže v Chrudimi, případně se začít chystat na MČR dospělých v Ústí nad Labem, ze kterého je pak otevřená cesta na evropské a světové šampionáty. Po letošní zkušenosti oželíme soutěž „Taneční skupina roku“, ale moc si neodpočineme, po hlavě se vrhneme do tanečního víru Czech Dance Organization (ČDO). EMCO DANCE LIFE TOUR, kterou ČDO pořádá, je soutěž, z jejíhož mistrovství republiky  budou tanečníci nominováni na MISTROVSTVÍ SVĚTA, které se bude konat na podzim 2011 v Liberci. A Crossáci budou u toho! Vybrané týmy či jednotlivce to sice bude stát úsilí, dřinu a disciplínu, ale jako mistři ČR a trojnásobní vícemistři republiky si už nehceme a nemůžeme dávat mety nízko. Kategorie a disciplíny, které MS otevírá jsou našemu stylu a pojetí tance velmi blízko, byla by velká škoda se o to alespoň nepokusit.

Jako každý rok nás čeká vystupování na různých plesích a akcích, které může klubu trochu finančně vypomoct, zúčastníme se velice pěkné formační přehlídky „ O Kutnohorský Groš“, sezonu zakončíme Cross Plesem a prázdniny načneme letním soustředěním. I když se Lignanský taneční festival odklonil trochu jiným tanečním směrem, rádi bychom na dvouletou tradici našich zahraničních výjezdů navázali a zkusili najít jinou mezinárodní taneční akci – zaměřenou čistě na společenské tance.

 

Diskusní téma: Plány pro novou taneční sezonu 2010/2011

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek