VÍTĚZSTVÍ NA WORLD DANCE TROPHY - Itálie

21.03.2013 18:45

VÍTĚZSTVÍ na World Dance Trophy, Lignano, Itálie


Ve dnech 22. - 24. března se v italském Lignanu uskutečnil už 31. ročník mezinárodního tanečního festivalu:

WORLD DANCE TROPHY (Fruili Venezia Giulia)

Festivalu se v průběhu 3 dnů zúčastnilo kolem 120 tanečních škol z těchto zemí: Belgie, Bělorusko, Bosna, Bulharsko, Korea, Chorvatsko, Itálie, Maroko, Holandsko, Polsko, Česká republika, Rusko, Srbsko, Singapur, Slovensko, Slovinsko, Tchaiwan, Turecko, Ukrajina, USA.

 

Za Českou republiku jsme na festivalu startovali sami - ale určitě jsme naše barvy hájili více než dobře :-)

 

Shrnutí: 3x zlato, 1x stříbro, 3x bronz

Zlato: dětská párová formace Shake Seňora, juniorský minitým Latino, juniorská formace Variete

Stříbro: dětský minitým Dračice

Bronz: sólo Adélka Bukačová, sólo Anička Němčoková a duo Natálka Romportlová + Oldřiška Neumannová

 


Pátek 22.3. sóla a dueta

3. místo sólo children Adéla Bukačová (82 bodů)

4. místo sólo children Bára Kvapilová (77 bodů)

5. místo sólo children Adéla Syřínková (76 bodů)

6. místo sólo children Betynka Kvapilová (75 bodů)

 

3. místo sólo juniors Anna Nemčoková (82 bodů)

7. místo sólo juniors Lukáš Hubst (68 bodů)

 

3. místo duo Oldřiška Neumannová + Natálie Romportlová (116 body)

6. místo duo Anna Nemčoková + Dominika Kozáková (108 bodů)

7. místo duo Luciana Kučerová + Bára Kamenická (103 body)


 

Naše sóla a dueta v hodnocení poroty:

Maximální známka byla 10, porotci hodnotili 5 kritérií - tedy techniku, hudební cítění, interpretaci, choreografii a synchronizaci.

Divoké plamínky - tedy Naty s Oli - získaly v hodnocení nejvyšší možnou známku 10 za synchronizaci, v té samé oblasti také jednu 9. Devítky se jim objevovaly také v intepretaci a cítění hudby :-)

SpiderGilrs (Miki + Anča) měly od jednoho porotce 9 dokonce ve všech oblastech hodnocení.

SuperGirl - Anička měla 9 za hudební cítění

Tiger, Adélka dostala od jedné z porotkyň 9 za intepretaci.

Ostatní známky byly složeny vesměs z 8 - 7 - 6

________________________________________________________________________________

 

Neděle 24.3. - týmy a formace

1. místo juniorská formace Variette - postup do Master Gala (136 bodů)

1. místo children formace Shake Seňora - postup do Master Gala (128 bodů)

1. místo juniorský tým Latino (119 bodů)

2. místo children tým Dračice (117 bodů)

4. místo minikids tým Pirátky (115 bodů - od 2. a 3. místa je dělil jen 1 bod)

 

Minikids Pirátky předvedly sice skvělý výkon, ale protože je organizátoři v den soutěže spojili s formacemi, měly velice těžké postavení. 5 malých holčiček proti 20 členným týmům - to mohly dělat, co chtěly, ale na bednu prostě nedosáhly. Ale my jsme s nimi byli spokojení a chválili je. Také bodové ohodnocení bylo velice těsné. Vítězové jejich kategorie měli 118 bodů, týmy na místě druhém a třetím 116 a naše Pirátky 115. Mezi známkami se objevilo i šest 9. Malé holky odvedly na mezinárodní sotěži bezvadný výkon a nejen to, zvládaly celý pobyt nade všechna naše očekávání. Stýskání bylo minimálně (pokud vůbec), holky byly samostatné, v pohodě a vždy tam, kde měly být. Na festivalu sledovaly až do pozdního večera všechna naše vystoupení, fandily a se svým drobným "neúspěchem" se vyrovnali velice dobře... Příští týden je bude čekat natáčení ve Studiu kamarád, tak si určitě spraví soutěžní náladu... :-)

 

Children minitým Dračice - do poslední chvíle nevěděly, zda bude startovat připravený tým, nebo zda bude muset nastoupit náhradnice, ale nakonec to Natálka zvládla i se zvýšenou teplotou a Dračice jely jako dračice... Součtem bodů od poroty se dostali na číslo 117, měli pět 9 a jinak většinu známek 8. Nejlepší hodocení měly za intepretaci a synchronizaci týmu.

 

Children formace Shake Seňora - nastoupila bez Kuby, který fandil nemocný z Kolína a ještě s náhradnicí Sophií, která se choreografii za Natálku učila až během dopoledne - ale děcka předvedla svůj nejlepší výkon a svoji kategorii vyhrála. Tedy nejlepší až do večerního MasterGala, kde i přes zvyšující se únavu svůj výkon ještě povýšila. Formace získala od poroty 128 bodů, mezi nimi byly čtyři 10 a devět 9. Formace se nyní připravuje na MČR SUT, které se uskuteční v květnu a na národní šampionát WDC v červnu.

 

Junior tým Latino - juniorky byly před svým startem určitě trochu nervózní. Před nimi už kluboví kolegové z dětské kategorie získali medaile, a juniorky se určitě nechtěly nechat zahanbit. A každý start pro tým pyšnící se 2 tituly mistryň světa (2011 a 2012) je dost zavazující. A tady proti nim startovaly technicky vyspělé týmy z různých tanečních oborů. Dominovala moderna a v porotě odborníci právě na modernu a balet. Ale už za podiem před samostným startem bylo jasně vidět, že juniorky to dneska prostě dají! A výkon tomu odpovídal. Porota holky ocenila 119 body, dvěma 10 a devíti 9.

 

Junior formace Variete - formace vytvořená přímo pro Itálii spojila juniorskou dívčí formaci Variette s párovou choreografií Green Latino. Propojení dívčího týmu s párovými tanci se ukázalo být jako přínosné - porota ocenila náš tým naší nejvyšší známkou vůbec - 136 body. V hodnocení jsme měli sedm 10 a jedenáct 9.

 

Master Gala - během celého festivalu porota vybírala nejlepších max. 20 choreogafií, které byly potom pozvány na závěrečnou exhibici MASTER GALA. Letos mezi nakonec 17 nejlepšími byly také 2 týmy z ČR - dětská párovka Shake Seňora a juniorská formace Variette. Celé GALA bylo divácky atraktivní - sešly se nejlepší baletní dueta s moderními formacemi, dětské týmy provázané vyzrálýmni výkony dospělých. MasteGala hodnotilo vše 21 porotců, kteří hodotili v průběhu celého festivalu. Celkový vítěz ještě dostal pohár, ale v Master Gala šlo hlavně o prezentaci nejlepších... V odpoledních soutěžích získali více bodů junioři, ve večerním programu se to otočilo - o několik políček výše byly hodnoceny kolínské děti.