ZLATÝ OŘÍŠEK

07.10.2012 16:00

K úspěchům našeho children minitýmu přibyl v neděli 7. října i zisk ZLATÉHO OŘÍŠKU Středočeského kraje. Soutěž o Zlatý oříšek vyhledává a všestranně podporuje aktivní, nadané a úspěšné dětí České republiky. Jedná se o největší takto zaměřený projekt s již více než desetiletou tradicí.

 

Jedinečnost soutěže Zlatý oříšek spočívá v tom, že nemá žádné kategorie a příležitost tak mají všechny dívky, chlapci i dětské kolektivy, které v daném roce vytvoří nebo učiní v různých oborech něco mimořádného. Může to být umění, sport, ekologie, přírodověda, chovatelství, jazykové schopnosti, zajímavý čin, úspěch nebo cokoliv jiného. Zlatý oříšek tedy záměrně staví vedle sebe úspěšné děti z nejrůznějších oborů, a mezi nominovanými se společně mohou setkat napříkad mladý včelař, šachista, skokanka na lyžích, houslistka, baletka, členka Sněmu dětí České republiky atd. Vyvrcholení soutěže je tradičně zakon televizním a rozhlasovým finále, které každoročně na Nový rok vysílají Česká televize a Český rozhlas. Zlatý oříšek probíhá už tradičně pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a Ministerstva kultury České republiky, v jejichž spolupráci je také realizován.

 

FOTOGRAFIE

DALŠÍ FOTOGRAFIE

(fotografie Rudolf Flachs)

 

V soutěži ZLATÝ OŘÍŠEK bylo celkově přihlášeno 190 soutěžících.

 

Jmenovité složení nominovaného týmu:

Adéla Bukačová, Sophie Machová, Lucie Červinková, Natálie Romportlová, Denisa Hulová, Oldřiška Neumannová, Valerie Matějková, Jana Berkela.

 

WEBOVÉ STRÁNKY (i s naším profilem a profily ostatních soutěžících)

PROFIL NAŠICH HOLEK: