Historie

1. Latinotéka

První Latinotéka byla vyvrcholením tanečního kroužku, který vedla Naďa Eretová při ZŠ Kolín III. Ke konci roku taneční kroužek několikrát navštívil i trenér Vladimír Vidner a z této spolupráce nakonec vznikla myšlenka založit taneční skupinu. 
Celý článek

Premiéra formace LatinaMix07

Poprvé před diváky vyrazily Piškvorky 27.ledna 2007, a to hned na 15. Rreprezentačním Plese Města Kolína. Velká nervozita mladých tanečníků i jejich rodičů spadla s prvními takty a potlesk si už užil i spokojený trenér!
Celý článek

První hobby soutěž

První soutěžní vlaštovku na taneční parket vypustily Piškvorky v podání Jiříka Váchy a Kačenky Zajícové. Ačkoliv teprve desetiletá Kačka tancovala se svým čtrnáctiletým partnerem mezi dospěláky, jejich nadšení a živelný projev uchvátil porotu i diváky a Kačka s Jirkou si hned ze své první...
Celý článek

Pohybové skladby - republikové finále

Pohybová skladba "SOS" , se kterou se piškvorková děvčata dostala až do republikového finále obsadila ve velké konkurenci 11. místo. Na jednu z prvních soutěží a hlavně na to, že jsme byli v kategorii nejmladší to nebyl tak špatný výsledek. (Rok předtím se taneční kroužek umístil na 17. místě).
Celý článek

Vítězství v regionu - postup na republiku

29.dubna se Piškvorky utkaly s dalšími tanečními kolektivy v regionálním kole soutěže Svazu Učitelů Tance v Praze. HolkyDance se skladbou SOS získal 3. místo v kategorii show dance, L-A formace LatinaMix07 svoji kategorii vyhrála a kvalifikovala se tak na mistrovství ČR.  
Celý článek

Kutnohorský groš

V neděli 13. května se Piškvorky vydaly do Kutné Hory, kde probíhala soutěž neregistrovaných párů a soutěž plesových předtančení. Hobby soutěž si zde vyzkoušelo několik dalších piškvorkových párů, juniorská kategorie plesových předtančeních se sice neotevřela, ale i 5. - 6. místo v kategorii...
Celý článek

Mistrovství ČR - finále

Piškvorky si na mistrovství ČR v České Lípě vedly opravdu výborně. S plesovým předtančením, které vytvořil jejich trenér Vladimír Vidner, se dostaly až do finálového kola, kde nakonec obsadily 6. místo!
Celý článek

Piškvorky registrují další páry

Od září jsou v ČSTS registrovány další piškvorkové páry. Kromě Jirky, Kačky a Kuby Novotného s Jůlinkou Cadorini se do sbírání bodů a F pustili i Ondra Gregor s Jessicou Umanovou a Jirka Vaněk s Míšou Peškovou.
Celý článek